خوش آمدید ، این نخستین بازدید شماست ؟ جهت ثبت نام بر روی دکمه رو به رو کلیک کنید

پسوریازیس مسری نیست، آما آگاهی فرد به فرد انتقال می یابد. پنهان شدن کافی است. زندگی کنید!

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
 1. #1
  مدیر کل انجمن
  YASER آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Aug 2013
  جنسیت
  مرد
  سن
  35
  وضعیت تاهل
  متاهل
  ساکن
  طهران قدیم
  آشنا با پسو از سال
  1384
  شدت پسوریازیس
  ندارم
  شیوه درمان
  بیولوژیک
  شاخص PASI
  00.00
  پزشک معالج
  پروین منصوری
  علایق
  هیجان...
  میزان امتیاز
  70
  قدرت امتیاز دهی
  1
  نوشته ها
  274
  پسندیده
  1,105
  مورد پسند: 1,565
  یاد شده
  در 1 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  نوشته های وبلاگ
  2

  آیا بیماری پسوریازیس مسری است؟

  با توجه به عوامل بر شمرده شده در مورد منشأ بیماری، مشخص می*شود كه پاسخ این پرسش به روشنی منفی است و بیمار و همراهان وی نباید كوچكترین نگرانی از این بابت داشته باشند. بنابراین، اگر هم بیماری در شخص دیگری از اعضای خانواده ایجاد شده است نه به علت سرایت از فرد مبتلا، بلكه اغلب به خاطر زمینه*های ژنتیكی مشترك است. همینطور اگر بیماری در یك فرد رو به گسترش است، نه به علت سرایت از كانونی به كانون دیگر، بلكه به خاطر سیر بیماری و بعضاً به علت صدماتی است كه فرد به پوست خویش وارد كرده است.*

 2. 6 کاربر پست YASER عزیز را پسندیده اند .


 3. #2
  aida
  دكتر طوسی با بیان این كه بیماری پسوریازیس مسری نیست، به مردم یادآوری می كند: هيچگاه شما با دست دادن يا لمس بدن فردي که مبتلا به بيماري است، بيمار نميشويد. حتي اگر خودتان مبتلا به بيماري باشيد و بخشهاي ديگر بدنتان را که سالم است لمس کنيد، بيماري در بدن شما پخش نميشود.


  البته بیماری پسوریازیس گاهی با سایر بیماری ها مانند بیماری های قلبی ـ عروقی، دیابت و... نیز ممكن است ارتباط داشته باشد.

 4. 4 کاربر پست aida عزیز را پسندیده اند .


 5. #3


  تاریخ عضویت
  Nov 2013
  جنسیت
  اعلام نشده
  وضعیت تاهل
  متاهل
  شدت پسوریازیس
  ندارم
  میزان امتیاز
  69
  قدرت امتیاز دهی
  1
  نوشته ها
  107
  پسندیده
  856
  مورد پسند: 896
  یاد شده
  در 2 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  نوشته های وبلاگ
  1
  نقل قول نوشته اصلی توسط aida نمایش پست ها
  دكتر طوسی با بیان این كه بیماری پسوریازیس مسری نیست، به مردم یادآوری می كند: هيچگاه شما با دست دادن يا لمس بدن فردي که مبتلا به بيماري است، بيمار نميشويد. حتي اگر خودتان مبتلا به بيماري باشيد و بخشهاي ديگر بدنتان را که سالم است لمس کنيد، بيماري در بدن شما پخش نميشود.


  البته بیماری پسوریازیس گاهی با سایر بیماری ها مانند بیماری های قلبی ـ عروقی، دیابت و... نیز ممكن است ارتباط داشته باشد.
  این دکتر طوسی انقدر یاداوری کرد که ممکنه پسوییا بیماریه قلبی و دیابتی بگیرن که داره برامون ملکه ذهنمون میشه.

 6. 5 کاربر پست AZIN عزیز را پسندیده اند .


 7. #4
  aida
  پسوریازیس واگیر ندارد؟

  پسوریازیس هر دو جنس را به یک میزان مبتلا می کند. در این میان یک چیز مسلم است و آن اینکه خانم ها از نظر ظاهری بیشتر در اجتماع تحت فشار هستند. شرایط خانم ها و آقایان در جامعه متفاوت است.

  در بیشتر مواقع می بینیم آقایی مبتلا به پسوریازیس بسیار وسیع است و به راحتی به زندگی خانوادگی اش ادامه می دهد اما خانم هایی که پسوریازیس دارند، گاه درگیر مشکلات خانوادگی و حتی طلاق می شوند. از سوی دیگر خانم ها نسبت به ظاهر خود حساس ترند و پوشش آنها در محیط منزل کمتر از آقایان است. به همین دلیل برخی از خانم ها حتی بهبودی نسبی را نمی پذیرند و تمایل دارند به بهبودی کامل دست پیدا کنند در حالی که آقایان و خانواده آنها با بهبودی نسبی نیز کنار می آیند.  از خانواده که بگذریم، این بیماران در جامعه نیز دچار مشکلاتی می شوند، به عنوان نمونه ممکن است دوست یا همکارشان از دست دادن با آنها امتناع کند یا در مکان های عمومی مانند استخرها به غلط تصور کنند که بیماری واگیر دارد و از ورود آنها جلوگیری کنند. به این ترتیب ممکن است بیمار کم کم از اجتماع کناره گیری کند. جدا ماندن این افراد از اجتماع، نهایتا موجب بروز عوارض روانی و گوشه گیری در آنها می شود. این موضوع خود باعث ایجاد یک توالی معیوب برای بیمار می شود، چرا که یکی از پایه های اصلی درمان در این بیماری داشتن آرامش روحی است. ما باید به اجتماع آموزش دهیم که پسوریازیس آلوده کننده و مسری نیست.
  در این صورت اگر فردی به اطرافیان خود نام بیماری را اعلام کند، برخورد راحت تر و مراوده معمولی تری با او خواهند داشت. همین موضوع باعث خواهد شد که بیماران آسایش روانی بیشتر و زندگی پربارتری در اجتماع داشته باشند.
  مبتلایان به برخی بیماری ها نظیر دیابت، برای خودشان انجمن ها و گروه های خاصی دارند که در آن جمع می شوند، یکدیگر را ملاقات می کنند، فعالیت های آموزشی و تفریحی انجام می دهند و حتی خبرنامه، مجله و بروشورهای آموزشی چاپ می کنند.


  در کشورهای خارجی انجمن هایی وجود دارد که بیماران را عضو کرده و برای آنها اطلاعات دارویی جدید و مطالب مفید آموزشی را می فرستند و حتی پانسیون هایی که بیماران را به صورت گروهی درمان می کنند؛ ولی در ایران فعلا چنین امکاناتی برای بیماران پسوریازیسی وجود ندارد.
  این بیماری درمان های موضعی یا خوراکی و تزریقی دارد و برخی انواع آن بسیار مقاوم به درمان هستند تا جایی که ممکن است پسرهای مبتلا به پسوریازیس را از نظام وظیفه معاف کند، چون همان طور که گفتیم این بیماری در شرایط پراسترس تشدید می شود. اگر بیماری محدود و خفیف باشد با درمان های موضعی به راحتی کنترل می شود اما در انواع شدید بهتر است از درمان های خوراکی و تزریقی استفاده کرد اما آنچه به تجربه ثابت شده این است که اگر بیمار بتواند با شرایط موجود اجتماعی، اقتصادی و خانوادگی خود کنار بیاید و آرامش خود را حفظ کند، ۹۰ درصد مسایل او حل خواهد شد.


  دکتر فرهاد ملکزاد
  متخصص پوست و مو
  دانشیار دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
  www.salamat.ir :منبع

 8. 3 کاربر پست aida عزیز را پسندیده اند .


 9. #5

  delbari آواتار ها
  تاریخ عضویت
  May 2014
  جنسیت
  مرد
  سن
  35
  وضعیت تاهل
  متاهل
  ساکن
  سبزوار
  آشنا با پسو از سال
  1375
  شدت پسوریازیس
  شدید
  شیوه درمان
  همه مدل
  شاخص PASI
  من
  پزشک معالج
  دکترمریم کرا
  شغل , تخصص
  مدیر عامل ش
  اخلاق و روحیه
  !خونسرد
  علایق
  موزیک، جهانگر
  میزان امتیاز
  6
  قدرت امتیاز دهی
  1
  نوشته ها
  11
  پسندیده
  247
  مورد پسند: 57
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  پسوريازيس: آنچه به عنوان يك بيمار لازمست در مورد آن بدانيد

  پسوريازيس چيست؟

  ريشة لغت پسوريازيس از يك كلمة يوناني است كه به معناي خارش است. اين بيماري يك بيماري شايع پوستي است كه لزوماً خارش دار نبوده با پلاكهاي قرمز رنگ همراه با پوسته ريزي مشخص مي شود. پسوريازيس اشكال گوناگون با شدتهاي متفاوت داشته و مسري هم نميباشد.

  پسوريازيس چگونه ايجاد ميشود؟

  امروزه مشخص شده است كه پسوريازيس يك بيماري مرتبط با سيستم ايمني بدن است. در طي اين بيماري سيستم ايمني با ارسال سيگنالهاي معيوب موجب تسريع رشد سلولهاي پوست ميشود. در واقع در حالت عادي سلولهاي پوست بطور دائم از لايههاي زيرين به طرف سطح حركت كرده، در آنجا هستههاي خود را از دست داده و بصورت پوستههاي مرده از بدن دفع ميشوند. اين روند بطور معمول حدود يك ماه به طول ميانجامد، اما در جريان پسوريازيس، چرخه حيات سلولهاي پوست بر اثر همان اشكالات سيستم ايمني، سرعت يافته، در نتيجه چندين لايه سلول مرده در سطح پوست تجمع پيدا ميكنند كه همان پوستههاي پسوريازيس را تشكيل ميدهند.

  ميزان شيوع پسوريازيس در جامعه چقدر است؟

  بيماران اغلب تمايل دارند كه بدانند آيا افراد ديگري نيز با بيماري مشابه آنها در جامعه وجود دارند يا خير؟ پسوريازيس از جمله بيماريهاي شايع پوست است، طوريكه تخمين زده ميشود حداقل يك درصد از مردم جهان به اين بيماري مبتلا باشند، بنابراين اگر شما از پسوريازيس رنج ميبريد، بايد بدانيد دست كم 70 ميليون نفر ديگر در دنيا با شما در اين درد شريك هستند!
  البته شيوع پسوريازيس نيز همانند بسياري از بيماريهاي ديگر در نواحي مختلف دنيا متفاوت است و به نظر ميرسد بخصوص در كشورهاي اسكانديناوي بيشترين شيوع را داشته تا 6 درصد از جميعت اين نواحي ممكن است به پسوريازيس مبتلا باشند، در حاليكه بر عكس در ميان اسكيموها، ژاپنيها و غرب آفريقا پسوريازيس بيماري نادري محسوب ميشود.
  اگرچه آمار دقيقي در مورد شيوع بيماري در مملكت ما وجود ندارد، اما بايد گفت پسوريازيس در ايران نز جزو بيماريهاي شايع پوستي بوده، به نظر ميرسد در شمال ايران حتي از شيوع بالاتري نيز برخوردار باشد.

  پسوريازيس در چه سني ايجاد ميشود؟

  پسوريازيس اغلب در سنين جواني شروع ميشود، اما ميتواند در هر سني از دوران نوزادي تا سنين كهولت شروع شود. هم زنان و هم مردان تقريباً به يك نسبت به اين بيماري مبتلا ميشوند.

  بيماري از كجا ميآيد؟ و چه عواملي در بروز آن دخيل هستند؟

  اين سئوال اغلب از اولين سوالاتي است كه بيمار مبتلا به پسوريازيس يا همراهان وي از پزشك خود ميپرسند. پاسخ به اين سوال گرچه چندان ساده نيست اما بطور اختصار ميتوان گفت كه عوامل متعددي در ايجاد شدن بيماري پسوريازيس موثرند و به اصطلاح اين بيماري يك بيماري چند عاملي يا موتي فاكتوريال است. از ميان اين عوامل بدون شك وراثت نقش اساسي دارد. بررسيهاي متعدد ژنتيكي نقش ارث را ثابت كرده است، هرچند تنها در 3/1 موارد، سابقة وجود بيماري در ساير اعضاي خانواده ديده ميشود. اين مسئله نشان دهندة آن است كه عوامل ديگري غير از وراثت نيز در پديد آمدن اين بيماري دخيل هستند كه از مهمترين اين عوامل ميتوان به موارد زير اشاره كرد؛
  1- عوامل روحي: بيشك استرسهاي مختلف روحي و هيجاني در بروز يا تشديد بيماري پسوريازيس موثرند و در بسياري از موارد خود بيمار به رابطه اين استرسها با بيماري خويش پي ميبرد.
  2- عفونتها: در مورد ارتباط عفونتها با پسوريازيس اتفاق نظر وجود ندارد. شايد تنها رابطه ثابت شده بين اشكال قطرهاي پسوريازيس و عفونتهاي حاد استرپتوكوكي باشد.
  3- صدمات فيزيكي: علاوه بر استرسهاي روحي، صدمات فيزيكي به پوست نيز ميتواند باعث ايجاد شدن پسوريازيس در محل ورود آسيب شود. بطور شايع خود بيمار نيز اين تجربه را پيدا ميكند كه درست در محل خراشيدگي پوست يا محل برش جراحي، ضايعات پسوريازيس ايجاد ميشوند. روي همين اساس است كه به بيمار مبتلا به پسوريازيس توصيه ميشود كه از كندن پوستهها و خراشيدن پوست خود پرهيز كند، چراكه اين عمل ميتواند باعث تشديد بيماري وي شود.
  4 - داروها: بسياري از داروهايي كه بيمار مصرف ميكند ميتواند باعث ايجاد شدن يا شعلهور شدن پسوريازيس شود. از مهمترين اين داروها ميتوان به تركيبات ليتيوم، داروهاي مسدود كننده بتا مثل پروپرانولول و اتنولول، داروهاي ضد مالاريا مثل كلروكين، كلونيدين و تركيبات يد اشاره كرد.
  5 - عوامل هورموني و متابوليك: پسوريازيس اغلب با عوامل هورموني نيز در ارتباط است. براي مثال بطور معمول در جريان حاملگي، پسوريازيس تخفيف يافته و برعكس پس از حاملگي و در جريان شيردهي تشديد ميشود. همچنين كمي كلسيم خون نيز ميتواند باعث تشديد پسوريازيس شود.
  6- نور آفتاب: اكثر بيماران اذعان ميدارند كه بيماري ايشان در زمستان بدتر ميشود. شواهد گوناگون ديگر نيزحاكي از آن است كه نور آفتاب باعث بهبودي پسوريازيس ميشود. با اين وجود هستند بيماراني كه نور آفتاب باعث شعله ور شدن بيماريشان ميشود. روي همين اصل توصيه ميشود كه بيمار مبتلا به پسوريازيس از نور شديد آفتاب پرهيز كند.

  آيا بيماري پسوريازيس مسري است؟

  با توجه به عوامل بر شمرده شده در مورد منشأ بيماري، مشخص ميشود كه پاسخ اين پرسش به روشني منفي است و بيمار و همراهان وي نبايد كوچكترين نگراني از اين بابت داشته باشند. بنابراين، اگر هم بيماري در شخص ديگري از اعضاي خانواده ايجاد شده است نه به علت سرايت از فرد مبتلا، بلكه اغلب به خاطر زمينههاي ژنتيكي مشترك است. همينطور اگر بيماري در يك فرد رو به گسترش است، نه به علت سرايت از كانوني به كانون ديگر، بلكه به خاطر سير بيماري و بعضاً به علت صدماتي است كه فرد به پوست خويش وارد كرده است.

  آيا پسوريازيس ارثي است؟

  همانگونه كه گفته شد ارث نقش مهمي در بيماري پسوريازيس دارد, اما ژن واحدي براي اين بيماري وجود ندارد. بيماران مبتلا به پستوزيازيس اغلب دوست دارند بدانند كه آيا فرزندانشان نيز به اين بيماري دچار خواهند شد يا خير؟ پاسخ به اين سئوال، چندان ساده نيست. بطور كلي ميتوان گفت اگر تنها يكي از والدين به بيماري دچار باشند, احتمال ابتلاي فرزندشان كمتر از ده درصد خواهد بود اما اگر هر دوي والدين مبتلا به پسوزيازيس باشند تا 40 درصد اين احتمال وجود خواهد داشت.

  علائم بيماري پسوريازيس چگونه است؟[IMG]file:///C:/DOCUME~1/ADMINI~1/LOCALS~1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.jpg[/IMG]

  اگرچه پسوريازيس نام خود را از خارش گرفته است اما معمولاً بيماران چندان از اين نظر شكايت ندارند. در واقع جدا از درگيري مفصلي كه آن هم تنها در درصد كمي از بيماران اتفاق ميافتد، پسوريازيس چندان بر سلامتي فرد تأثير نميگذارد و اغلب فقط از نظر زيبايي است كه بيمار را نگران ميسازد.
  پسوريازيس در اشكال گوناگون ديده ميشود، اما شايعترين شكل آن كه پسوريازيس معمولي ناميده ميشود بصورت پلاكهاي قرمز رنگ با پوستهريزي قابل توجه، اغلب در سر، آرنجها، ساعدها، زانوها و ساير نواحي تحت فشار ديده ميشود.
  گاهي اوقات پلاكهاي فوقالذكر بخش قابل توجهي از سطح پوست را درگير ميكنند كه در اين حالت اصطلاحاً به آن پسوريازيس ژنراليزه ميگويند و گاهي هم تقريباً تمام سطح بدن دچار قرمزي و پوستهريزي ميشود كه حالت خطيري از پسوريازيس را ايجاد ميكند كه پسوريازيس اريترودرميك ناميده شده، نياز به مراقبت ويژه دارد.
  علاوه بر اين ممكن است ضايعات پوستي پسوريازيس بسيار كوچك و متعدد باشند كه اصطلاحاً به آن پسوريازيس قطرهاي ميگويند كه بخصوص در كودكان و پس از عفونتهاي استرپتوكوكي ديده ميشود.
  ندرتاً ضايعات پوستي در پسوريازيس بصورت ضايعات حاوي چرك تظاهر پيدا ميكنند كه در اين حالت به آن پسوريازيس پوسچولار ميگويند.
  نهايتاً همانگونه كه گفته شد ممكن است در جريان بيماري پسوريازيس مفاصل نيز درگير شوند كه به آن آرتريت پسوريازيي ميگويند. آرتريت پسوريازيس معمولاً در افراد بزرگسال ايجاد شده و خود در اشكال گوناگون ديده ميشود. معمولاً يك يا چند مفصل محيطي بطور غير قرينه مبتلا ميشوند، اما اين امكان وجود كه مفاصل انگشتان، ستون فقرات و ساير نواحي هم درگير شوند.
  علاوه بر اشكال گوناگون پسوريازيس، شدت آن نيز در افراد مختلف متفاوت است. ممكن است تنها ناحيهاي از سر يا زانوها درگير باشد و يا اينكه برعكس تقريباً تمام سطح پوست مبتلا باشد. راههاي مختلفي براي تعيين شدت پسوريازيس وجود دارد. پزشكان متخصص پوست معمولاً از روش ويژهاي استفاده ميكنند كه به آن اندكس PASI ميگويند. روش سادهتر آن است كه اگر كمتر از 2 درصد سطح بدن درگير باشد، آن را خفيف ناميده، اگر بين 3 تا 10 درصد سطح بدن درگير باشد، پسوريازيس با شدت متوسط و اگر بيش از 10 درصد سطح بدن درگير باشد، شديد تلقي ميشود. همچنين ميزان تأثير پسوريازيس بر كيفيت زندگي راه ديگر اندازهگيري شدت پسوريازيس است كه لزوماً هم با شدت پسوريازيس مرتبط نميباشد.

  علاوه بر پوست، چه اعضاي ديگري در پسوريازيس ممكن است مبتلا شوند؟

  همانگونه كه گفته شد در درصد كمي از بيماران مبتلا به پسوريازيس مفاصل درگير ميشود. همچنين در بخشي از بيماران ناخنها درگير ميشوند. اين امر بخصوص در افرادي كه درگيري مفصلي دارند بيشتر ديده ميشود. درگيري ناخنها ممكن است بصورت جدا شدن صفحه ناخن از بستر ناخن، بروز نقاط ريز روي ناخن، ضخيم شدن زير ناخن و يا تغيير شكل و تغيير رنگ ناخن تظاهر كند. اگرچه در درصد بالايي از بيماران پسوريازيس، ناحيه سر درگير ميشود، اما اين مسئله باعث ريزش مو نميشود.

  راه تخشيص بيماري چيست؟

  پسوريازيس اغلب با معاينه باليني تشخيص داده ميشود و هيچ تست خوني براي تشخيص آن وجود ندارد، هر چند گاهي اوقات انجام برخي آزمايشات براي يافتن علل شعلهور كنندة آن ضروري است. در هر حال در موارد مشكوك، ميتوان از بيوسپي پوست استفاده كرد. در اين روش پزشك با بريدن تكة كوچكي از پوست و بررسي آن زير ميكروسكوپ، بيماري را تشخيص ميدهد.

  آيا پسوريازيس قابل درمان است؟

  واقعيت اين است كه خير! در حال حاضر اين بيماري درمان قطعي ندارد. كما اينكه بيماري قند، فشار خون و بسياري از بيماريهاي ديگر نيز درمان قطعي ندارند. اما داروهاي بسياري وجود دارند كه با استفاده از آنها، بيماري پسوريازيس كنترل ميشود و گاه بيمار تا مدتها عاري از هرگونه ضايعه باقي ميماند. همانگونه كه قبلاً گفته شده پسوريازيس طول عمر فرد را كم نميكند، مسري نبوده، باعث ريزش مو نشده و در واقع از بسياري از بيماري پوستي ديگر، بهتر كنترل ميشود.

  روشهاي درمان پسوريازيس كدامند؟

  با توجه به متفاوت بودن پسوريازيس در افراد مختلف، روش درمان در هر فرد بسته به سن، جنس، شغل، وسعت بيماري و بسياري از عوامل ديگر متفاوت خواهد بود.
  در حال حاضر داروهاي موضعي بسياري وجود دارند كه در درمان پسوريازيس مصرف ميشوند.
  كورتيكوستيروئيدهاي موضعي معمولاً شايعترين درماني است كه براي پسوريازيس استفاده شده، باعث كم شدن التهاب و تحريك پذيري پوست ميشود. خيلي از اوقات پزشك تركيبي از يك داروي از بين برنده لايه شاخي (كراتوليتيك) و استيروئيد موضعي را براي شما تجويز ميكند. نكته مهم در مصرف كورتيكوستيروئيدهاي موضعي آن است كه غالباً پس از مدتي، ديگر آن پاسخ مطلوب ابتدايي حاصل نميشود، ضمن آنكه خطر نازك شدن پوست در اثر مصرف اين داروها نيز وجود دارد. بنابراين انتخاب دقيق نوع استيروئيد موضعي و مصرف درست آن ميتواند باعث كم شدن اين اثرات ناخواسته شود.
  علاوه بر كورتيكوستيروئيدهاي موضعي و داروهاي كراتوليتيك داروهاي قديميتري چون تركيبات تار قطران و آنترالين نيز از مدتها قبل در درمان پسوريازيس بكار رفته، با اثرات قابل قبول همراه هستند. همچنين استفاده از تركيبات موضعي ويتامين D نيز در درمان اين بيماري با نتايج خوبي همراه بوده است.
  علاوه بر درمانهاي موضعي، در موارد شديد پسوريازيس داروهاي متعددي وجود دارند كه بصورت تزريقي يا خوراكي براي اين بيماري بكار ميروند و اصطلاحاً درمانهاي سيستميك ناميده ميشوند. معمولاً متوتركسات اولين دارويي است كه براي اين منظور بكار ميرود. اين دارو كه در سال 1951 براي اولين بار در درمان پسوريازيس مصرف شد تكثير سلولهاي پوست را كم كرده غالباً بخوبي بيماري را كنترل ميكند. متوتركسات ميتواند هم بصورت خوراكي و هم تزريقي مصرف شود و غالباً پس از چند هفته اثر آن ظاهر ميشود.
  همچنين مشتقات ويتامين A كه به رتينوئيدها معروف هستند با كاستن تكثير سلولهاي پوست، باعث بهبودي پسوريازيس ميشوند.
  از داروهاي ديگر ميتوان به سيكلوسپورين و هيدروكسي اوره اشاره كرد. طبيعي است كه تمام اين داروها با نظر پزشك تجويز شده، براي اطمينان از بيعارضه بودن آنها، انجام آزمايشات پايه و دورهاي ضروري است.
  در هر حال, آنچه در مورد داروهاي سيستميك در پسوريازيس بسيار اهميت دارد، اين است كه بجز موارد استثنايي، نبايد از كورتيكوستيرروئيدهاي خوراكي يا تزريقي در اين بيماري استفاده شود. مصرف اين داروها، اگرچه ممكن است باعث بهبودي ظاهري اوليه شوند، ولي متعاقباً علاوه بر اثرات سوء متعددي كه دارند، باعث شعلهور شدن بيماري يا تبديل شدن آن به اشكال خطيرتر ميشود.
  نكتة ديگري كه بسيار اهميت دارد، اين است كه هنگامي كه يك خانم مبتلا به پسوريازيس در سنين باروري تحت درمان با داروهاي سيستميك قرار ميگيرد، بايد بدقت از نظر پيشگيري از بارداري توجيه شود. در مورد برخي از اين داروها حتي تا ماهها پس از قطع دارو نيز بارداري ميتواند خطراتي براي جنين در پيداشته باشد.

  منظور از درمان با اشعه در پسوريازيس چيست؟

  بسياري از اوقات هنگامي كه صحبت از درمان با اشعه ميشود، بيمار آنرا با راديوتراپي يا پرتو درماني يكسان تصور ميكند، در حاليكه غالباً منظور از درمان با اشعه در پسوريازيس در واقع درمان با طول موجهاي خاصي از نور ميباشد. درواقع در اين روش كه از قديميترين روشهاي درماني در بيماريهاي جلدي ميباشد، بيمار پس از مصرف دارويي به نام پسورالن (P)، كه قبلاً از عصارة گياهان خانواده هويج بدست ميآمد، در برابر اشعه ماوراء بنفش (UVA) قرار ميگيرد. از همين روست كه به اين روش درماني، PUVA درماني گفته ميشود. هرچند PUVA درماني نيز عاري از عارضه نميباشد، اما در كل روش بسيار موثري در درمان پسوريازيسهاي وسيع و مقاوم بوده، معمولاً تا ماهها هم تأثير آن پايدار باقي ميماند. امروزه علاوه بر PUVA از طيفهاي اختصاصي تري از ماوراء بنفش همچون UVB نيز در درمان پسوريازيس دستگاه ميشود. اين روشهاي درماني غالباً در بخشهاي پوست بيمارستانها و گاهي نيز در مطب پزشكان و يا با استفاده از نور خورشيد انجام ميشود.

  چه نوع رژيم غذايي براي بيمار پسوريازيسي لازمست؟

  رژيم غذايي خاصي براي فرد مبتلا به پسوريازيس لازم نيست، هرچند مصرف زياد گوشت قرمز ممكن است باعث تشديد بيماري شود و از سويي ديگر مصرف روغن ماهي به علت اسيدهاي چرب ضروري، اغلب نقش كمكي در درمان دارد. علاوه بر اسيدهاي چرب اشباع نشده، ويتامينD نيز ممكن است اثرات مفيدي در درمان پسوريازيس داشته باشد. همچنين مصرف الكل و كشيدن سيگار ممكن است باعث تشديد بيماري شود.

  آيا ليزر در درمان پسوريازيس موثر است؟

  استفاده از ليزر در پزشكي به علت سهولت كاربري آن بسيار مورد توجه پزشكان و بيماران قرار گرفته است، اما گاهي اين علاقه اسباب سوء استفاده سود جويان را نيز فراهم ميآورد. آنچه در ارتباط با پسوريازيس مهم است آن است كه نوع خاصي از ليزر كه طول موج آن تقريباً مشابه اشعه ماوراء بنفش (UVB)B است، كما بيش با همان مكانيسم ميتواند باعث بهبودي پلاكهاي پسوريازيس شود، اما هنوز اين اثرات بطور كامل به اثبات نرسيدهاند و بعلاوه دستگاه ليزري كه مناسب اين كار است به راحتي در تمام دنيا در اختيار قرار ندارد.

  درمانهاي جديد پسوريازيس كدامند؟

  با شناخت بهتري كه از چگونگي ايجاد شدن بيماري پسوريازيس طي سالهاي اخير حاصل شده است و با عنايت به اين نكته كه سيستم ايمني نقش مهمي در ايجاد شدن بيماري دارد، طي چند سال گذشته طيف جديدي از داروها غالباً به روش فن آوري زيستي (بيوتكنولوژي) ساخته شدهاند كه قادرند با تصحيح اختلالات حاصل شده از پسوريازيس، بيماري را بهبود بخشند. اين داروها كه غالباً به درمانهاي «بيولوژيك» معروفند، گاهي اوقات با نتايج بسيار درخشاني همراه هستند اما نكته مهم در مورد آنها قيمت بسيار بالاي آنهاست و از اين رو فعلاً فقط در موارد بسيار شديد بيماري مصرف ميشوند.

  چه كساني از بيماران مبتلا به پسوريازيس حمايت ميكنند؟

  امروزه در مورد بسياري از بيماريهاي مزمن، گروههاي حمايتي وجود دارند كه به مشكلات مختلف بيماران رسيدگي ميكنند. اين امر در مورد پسوريازيس نيز مصداق داشته و انجمنهاي مختلفي براي اين بيماران وجود دارد كه اغلب نيز توسط خود آنها گردانده شده و از كمك و مشاوره پزشكان نيز استفاده ميكنند. هرچند در مملكت ما اين كار براي پسوريازيس هنوز انجام نشده است اما بيمار مبتلا به پسوريازيس از طريق اينترنت ميتواند در هر كجاي دنيا از اطلاعات و حمايتهاي اين گروهها استفاده كند. مهمترين اين گروهها شايد فدراسيون جهاني انجمنهاي پسوريازيس (IFPA) باشد كه درواقع يك اجماع جهاني از انجمنهايي است كه براي حمايت از بيماران مبتلا به پسوريازيس تشكيل شدهاند و سالانه در يكي از كشورهاي دنيا گردهمايي دارند. اين فدراسيون انجمنهايي فعال در بيش از 20 كشور در سراسر دنيا را سازماندهي ميكند.
  بنياد ملي پسوريازيس (Symptoms | Types | Treatments | Research | Finding a Cure | Psoriasis and Psoriatic Arthritis - National Psoriasis Foundation) يكي از اين انجمنهاست كه با هدف ارتقاي آگاهي و كمك به درمان و تحقيقات براي پسوريازيس تأسيس شده است و با بيش از 35 سال سابقه كمكهاي شاياني به بيماران مبتلا به پسوريازيس كرده است

 10. 3 کاربر پست delbari عزیز را پسندیده اند .


 11. #6


  تاریخ عضویت
  Apr 2019
  جنسیت
  اعلام نشده
  وضعیت تاهل
  متاهل
  شدت پسوریازیس
  ندارم
  اخلاق و روحیه
  !
  میزان امتیاز
  1
  قدرت امتیاز دهی
  1
  نوشته ها
  13
  پسندیده
  0
  مورد پسند: 0
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  افضل شركة تنظيف بالبخار بالرياض https://rebrand.ly/sharikat-tanzif-bialbukhar-bialriyad تشمل خدمات التنظيف التمتع يتنظيف شامل من تنظيف شقق و تنظيف قصور و تنظيف واجهات و تنظيف فلل و تنظيف خزانات و تنظيف شركات و تنظيف مساجد و ذلك من خلال الاهتمام ب تنظيف الموكيت و تنظيف الكنب و الارضيات و تنظيف المفروشات من خلال انظمه البخار المتطورة و المتخصصة فى التنظيف و التطهير
  نتعامل مع افراد تنظيف على درجة كبيرة من المهارة و التميز فى انهاء العمل باحترافية عالية مع تجهيزهم بافضل اشكال المعدات و الادوات المناسبة و الاعتماد على واحده من افضل تقنيات التنظيف فى العالم و التى تمكنا من ازالة فعالة للبقع و شكل مميز فى التنظيف
  فالاعتماد على طابع مميز من العمل مبنى على خطه متكاملة و تنظيم جيد لخطوات التنظيف و التى نقوم بها بدقه متناهية و اساليب علمية تسمح بالتنظيف بسرعه كبيرة و الالتزام بالوقت المحدد فى التسليم … اقرأ المزيد

  المصدر: شركة تنظيف بالبخار بالرياض

  افضل شركة نقل اثاث برابغ https://rebrand.ly/sharikat-naql-athath-birabigh مع الفك والتركيب والتغليف مع الضمان التام فنحن شركة من افضل الشركات الموجودة بالمملكة وخاصة الرياض وعندما يخطر ببالك ان تقوم بعملية كا عملية نقل الأثاث وتقوم بعملية النقل من مكان الى مكان اخر اى جديدا عليك او من حى راقى الى أرقه منة فيجب عليك عليك التوجة الى البحث فى الجوجل وتقوم على البحث عن اى شركة مختصة بالمجال الزى تريدةً وهو عن شركة نقل عفش او نقل اثاث برابغ فيجب عليك اختيار الشركة المناسبة فى نقل اثاثكً وتكون حريصة كل الحرص على نقل الأثاث فيجب عليك التوجة الى شركة مضمونة ونحن كاشركةً مضمونة وشركة نقل اثاث برابغ .

  فان شركتنا تهتم بالنظام الحديث فى العمل والدقة حيث اننا نقوم بالحرص على الأثاث والابتعاد ابتعادا تاما عن التخريب فى نقل للأثاث ونحنواً نقوم اولا نعمل على فك جميع انواع الأثاث الكامل الموجود داخل المنزل ونقوم على فك الأثاث بدون تخريب ونقوم على نقلة بحرص شديد وتغليفة حتى لاينخدشً ومن الخطوات الهامة وهى الخطوة الاولى التى تهتم بها الشركة هى عمل فك الأثاث حتى نقوم بتغليفةً ونقلة على اعلى مستوى من الدرجة والكفاءة لان هزة الخطوة تحتاج الى أيدين فنين مخصصين فى المجال وتقوم بفك الستائر الموجودة داخل المنزل أيضاً .
  … اقرأ المزيد

  المصدر: شركة نقل اثاث برابغ

  افضل شركة نقل اثاث بالرياض https://rebrand.ly/sharikat-naql-athath-bialriyad ونقوم على فك المطبخ بحرص دون تلفً لان المطبخ يحتاج الى حرص شديد وعمال متدربين على اعلى مستوى وتقوم الشركة أيضاً على فك مكيفات الاسبيلتً بفنىً مختص للمكيفاتً وهناك أيضاً خطوة ثانية هامة جداً وهى عملية التغليف بعد انتهاء الشركة من الفك وتقوم الشركة بتغليف الأثاث لحفظةً من الخدوش ونحميةً أيضاً من الأتربة التى من الممكن ان تأثر علية اثناء عملية النقل ونقوم على تغليفةً من مادة وهى مادة المفرقعات (ضغط الهواء) والفلين وقطع من القماش فى الأماكن الحساسة لحفظةً من الصدمات المفاجةً وتقوم الشركة على تغليف الزجاج لوحدة وهذا يحتاج الى عناية خاصة ونقوم بنقلة الى سيارات نقل العفش بحرص وبترتيب ويوجد بهزة السيارات سائقين على اعلى درجة من الكفاءة والمستوى .

  وهناك أيضاً خطوة هامة جداً وهى تركيب الأثاث حيث ان الشركة بعد انتهائها من الفك والتغليف بنجاح تقوم الشركة بنقلة الى المكان الجديد وتقوم الشركة بتركيبة بشكل جديد داخل المنزل وعمالناً متتدربونً على تركيب الأثاث بفن ومنظر باهر يحث على الرقى ونقوم بإعادة تركيب المطبخ كماهو بل وأفضل من السابق ونقوم بتركيب غرف النوم وغرف الأطفال وان شركتنا لاتنظرً الا الى المكان النظيف حيث ان الشركة للتقويم بتركيب العفش الى بعد تنظيف المكان الجديد من الأتربة وتعمل شركة نقل عفش بالرياض على تلميع الأثاث بعد الانتهاء من عملية التركيب على اعلى مستوى الخدمات التى تقدمها الشركة فى نقل الأثاث اولا تقوم الشركة بنقل الأثاث بأى مكان داخل الرياض مع الفك والتركيب والتغليف والضمان الكامل ونحنواً كاشركةً نقل عفش بالرياض فنحنوا نقوم بالترتيب الكامل والدقيق لأننا افضل شركة نقل اثاث بالرياض كما نقدم نقل الاثاث الى جميع مدن المملكة ( جدة – الدمام – ابها – حفر الباطن ) – كذلك خدمات النقل خارج المملكة ( الكويت – دبي – قطر – سلطنة عمان ) فقط تواصلوا معنا في شركة دريم هاوس . … اقرأ المزيد

  المصدر:شركة نقل اثاث بالرياض

 

 

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •