خوش آمدید ، این نخستین بازدید شماست ؟ جهت ثبت نام بر روی دکمه رو به رو کلیک کنید

پسوریازیس مسری نیست، آما آگاهی فرد به فرد انتقال می یابد. پنهان شدن کافی است. زندگی کنید!

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
 1. #1

  eman آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Sep 2013
  جنسیت
  مرد
  وضعیت تاهل
  متاهل
  ساکن
  شهركرد
  شدت پسوریازیس
  شدید
  شیوه درمان
  ...
  اخلاق و روحیه
  !
  میزان امتیاز
  19
  قدرت امتیاز دهی
  1
  نوشته ها
  40
  پسندیده
  41
  مورد پسند: 155
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک

  والک؛ بهبود بیماریهای مفصلی


  والک، نوعی سبزی کوهی است که تنها در فصل بهار میروید و از هزاران سال پیش تا کنون به عنوان گیاهی شگفتان گیر، در افرادی که در دامنه کوهها زندگی میکردند؛ معروف بوده است؛ زیرا خواص درمانی متعدد و خارقالعادهای دارد.

  والک گیاهی شبیه سیر با خواص مشابه است. امروزه افراد درباره خواص بیشمار گیاه سیر اطلاعات زیادی دارند؛ اما والک گیاهی است که مهجور مانده و کمتر کسی با خواص بینظیر آن آشنایی دارد.

  اگر فواید متعدد سیر را میدانید اما به دلیل بوی تند آن، از این گیاه گریزان هستید، والک جایگزین مناسبی میباشد؛ زیرا این دو گیاه از یک خانواده میباشند. گیاه سیر که ما بیشتر با آن آشنا هستیم با نام سیر خانگی و والک با نام سیر جنگلی معروف میباشد. همین نامگذاری نشان میدهد که این دو گیاه تا چه اندازه مشابه با یکدیگر میباشند. تحقیقات علمی نیز موید این ادعا میباشد و تجزیه شیمیایی این دو گیاه نشان میدهد که سیر و والک از نظر مواد موثر شیمیایی بسیار مشابه میباشند.

  والک چگونه گیاهی است؟

  سبزی کوهی والک گیاهی است که تنها در فصل بهار و تنها در مناطق کوهستانی میروید. این گیاه شبیه پیاز میباشد. گلهای سفید و کوچک ستارهای شکل این گیاه در میان برگهای پهن و براق آن خودنمایی میکند. گل این گیاه، برگها و ریشه آن همگی از قسمتهای قابلاستفاده میباشند. والک از 5 هزار سال پیش تا کنون به عنوان گیاه شگفتانگیز معروف بوده است؛ زیرا خواص درمانی متعدد و خارقالعادهای دارد. امروزه افراد درباره خواص بیشمار گیاه سیر اطلاعات زیادی دارند؛ اما والک گیاهی است که مهجور مانده و کمتر کسی با خواص بینظیر آن آشنایی دارد.

  سه برتری سیر جنگلی (والک) بر سیر خانگی

  سیر جنگلی (والک) و سیر خانگی هر دو از یک خانواده میباشند و فعالیت مشابهی نیز در بدن دارند. با این تفاوت که والک (سیر جنگلی) سه مزیت بیشتر از سیر دارد:

  1. والک در مقایسه با سیر از مواد فعال شیمیایی بیشتری تشکیل شده است.

  2. گیاه والک دارای مواد شیمیایی فعالی میباشد که در گونههای دیگر سیر یافت نمیشود.

  3. سبزی کوهی والک برخلاف سیر بیبو میباشد و بعد از خوردن در دهان ایجاد بو نمینماید.

  علت بیبو بودن والک

  برگهای والک مقدار زیادی کلروفیل دارند که با مواد نیتروژنی موجود در این گیاه (که مسئول ایجاد بو در گونههای مختلف خانواده سیر میباشد) در طی عمل هضم و جذب ترکیب میشوند. در نتیجه این مواد نیتروژنی غیرفعال گشته و تبدیل به مواد بودار نمیشوند. نتیجه اینکه کلروفیل زیاد موجود در این گیاه مانع از انتشار بوی این گیاه میشود.

  ترکیبات موجود در گیاه والک

  والک از ترکیبات متعدد سولفور مانند آمینواسیدهای گوگرددار، آلیسین و ترکیبات آزاد دیگر مانند دی وینیل سولفور، دی متیل تیوسولفونات و ... تشکیل یافته است؛ که همگی این مواد مسئول خواص متمایز این گیاه میباشند. همچنین سرشار از ویتامینهای A, B, C و مواد معدنی متعدد مانند ژرمانیوم، سلنیم و روی است.

  پیشگیری از بیماریهای قلبی عروقی با والک

  آلیسین که یک ترکیب گوگرددار در والک میباشد مسئول خواص بینظیر این سبزی کوهی میباشد. این ترکیب فشارخون را در حد نرمال حفظ میکند و با جلوگیری از جذب کلسترول، باعث کاهش سطح کلسترول خون میگردد. پس میتوان آن را به عنوان یک محافظتکننده بینظیر در برابر ایجاد لخته خون و پلاکهای چربی دانست. نتیجه اینکه این سبزی کوهی پیشگیریکننده از سکته و بیماریهای قلبی میباشد.

  والک و بهبود بیماریهای گوارشی

  اثرات مفید والک بر کبد، کیسه صفرا، روده و معده در مطالعات متعدد به اثبات رسیده است. این گیاه هضم را ارتقا میبخشد و به منظور بهبود سوءهاضمه کاربرد دارد. عصاره آن را میتوان برای درمان کرمهای لولهای روده به کار برد. بهبود بیماریهای رودی معدی مانند اسهال، کولیک، گازهای اضافی معده و روده و رودل از اثرات این گیاه است. همچنین در زمینه کمبود اشتها میتواند اثربخش باشد.  اثرات آنتیاکسیدانی گیاهی از دل کوه

  اتانول موجود در والک میتواند شدت اثر رادیکالهای آزاد را کاهش دهد. پس میتوان این گیاه را نوعی آنتیاکسیدان بسیار قوی در برابر حمله رادیکالهای آزاد دانست.

  بهبود سیستم ایمنی با سیر جنگلی (والک)

  والک به دلیل دارا بودن ترکیب موثر آلیسین خواص آنتی‎باکتریایی و ضدقارچی متعددی را نشان داده است و میتواند در زمان حمله باکتریها به بدن به کمک سیستم ایمنی بدن آمده و آن را تقویت کند. همچنین سایر ترکیبات موجود در این گیاه اثرات تقویتکننده و نیروزایی قوای بدن را دارند و در کل سلامت عمومی برای بدن را به وجود میآورد.

  اثرات متعدد دیگر والک

  1. بهبود سیستم تنفسی: والک ضد آسم، برطرفکننده برونشیت و ضد آمفیزم میباشد.

  2. اثرات کاهش وزن: تحقیقات نشان میدهد که مصرف روزانه آب این گیاه برای کاهش وزن موثر است.

  3. بهبود بیماریهای مفصلی: تسکین بیماریهای روماتیسمی و آرتریت مفصلی از اثرات دیگر این گیاه کوهی میباشد.

  4. پیشگیری از سرطان: اثرات پیشگیریکننده والک در برابر سرطانهای معده و پروستات به اثبات رسیده است.

  5. اثرات درمانی دیگر: والک ضداسپاسم عضلانی، قابض، عرقآور، ادرارآور، خلطآور و تببر میباشد.

  طریقه مصرف والک

  بعد از شستشوی گیاه والک، برگهای گیاه را به قطعات 1-2 سانتیمتری برش بزنید و فریز نمایید و در طول سال که این گیاه وجود ندارد از آن استفاده کنید. سبزیپلوی تهیهشده از این گیاه بسیار خوشطعم میباشد. هم چنین میتوانید از این سبزی برای تهیه کوکو استفاده نمایید.

  منبع : تبیان


  زندگی زیستن تنها نیست ،زندگی پاکتر از زیستن است

 2. 3 کاربر پست eman عزیز را پسندیده اند .


 3. #2
  aida
  خواص گیاه والک

  والک یکی از گونههای سیر و به اصطلاح نوعی سیرکوهی است که با نامهای پیاز خرسی،سیر جنگلی،سیر خرس از آن یاد میشود،بسیار ملایمتر و شیرینتر از سیر معمولی است و بیشتر مصرف دارویی دارد.بوی آن شبیه پیاز است.قسمت مورد استفاده والک گیاه جوان و بندرت از گیاه خشک شده یا عصاره آن است.
  از نظر ترکیبات شیمیایی،والک دارای اسانس،شامل ترکیبات گوگردی است.والک برای تصفیه خون بسیار مفید است و در ناراحتیهای هاضمه کمک میکند و خواص پیاز آن تا حدود زیادی شبیه سیر است و همانطور در کاهش فشار خون و رفع تصلب شریانها نافع است.

  والک در موارد تصلب شرایین،اسهال،اتساع رودهای،آنفلوانزا،برونشیت، بیماری اسهال خونی از نوع آمیبی و سیاه سرفه به کار می رود.
  والک با انبساط ملایم عروق خونی سبب کاهش فشار خون میشود.مصرف گیاه والک باعث کاهش قند و پیشگیری از افزایش فشار خون در مبتلایان به دیابت میشود.

  چنانچه بر روی پوست مالیده شود باعث قرمزی پوست میشود.همچنین در استعمال خارجی برگهای له شده آن برای بیماریهای پوستی اثر مفید دارد.سیر کوهی برای کسانی که تنگی عروق دارند و همچنین برای سرگیجه بسیار مفید است این گیاه ضد عفونى کننده قوى است؛به هضم غذا کمک مى کند و ضد کرم معده و کرم کدو است.

 4. 4 کاربر پست aida عزیز را پسندیده اند .


 5. #3

  eman آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Sep 2013
  جنسیت
  مرد
  وضعیت تاهل
  متاهل
  ساکن
  شهركرد
  شدت پسوریازیس
  شدید
  شیوه درمان
  ...
  اخلاق و روحیه
  !
  میزان امتیاز
  19
  قدرت امتیاز دهی
  1
  نوشته ها
  40
  پسندیده
  41
  مورد پسند: 155
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  فواید گیاه والک چیست؟

  متخصص داروسازی گیاهی گفت: تحقیقات نشان داده است كه گیاه والك ناراحتی های دستگاه هاضمه و گوارش را رفع می كند.

  ایشان افزود: والك ، گیاهی از خانواده لیلیاسه و شبیه سیر است اما بوی آن ملایم تر و طعم آن شیرین تر از سیر است.

  این عضو هیات علمی موسسه طب اسلامی و مكمل دانشگاه علوم پزشكی تهران اضافه كرد: والك، نوعی سبزی صحرایی و دارای برگ های بلند و نوك تیز و دم برگ بلندی است كه برای تصفیه خون، مفید است.

  شجاعی گفت: این سبزی همچنین موجب كاهش كلسترول خون و كاهش خفیف سطح قند خون می شود.

  وی، خواص آنتی اكسیدانی، ضد میكروبی و مهار تجمع پلاكت را از دیگر خواص والك برشمرد و افزود: گیاه والك می تواند برای مشكلات قلبی و عروقی مفید باشد.

  متخصص داروسازی گیاهی اظهار داشت: هرچند تماس با گیاه والك می تواند برخی حساسیت های پوستی را ایجاد كند اما درعین حال پمادهای ساخته شده از عصاره این گیاه در درمان برخی از بثورات -دانه های- پوستی و كورك -نوعی جوش بزرگ پوستی- تاثیرگذار است.

  شجاعی خاطرنشان كرد: والك كه در خارج از كشور به آن سیر خرسی می گویند ، پیاز زیرزمینی شبیه سیر دارد و در مناطق كوهستانی مانند رشته كوه های البرز و در مناطق فشم، همدان و كرمانشاه می روید.

  وی یادآور شد: این سبزی صحرایی را فقط در فصل بهار می توان جمع آوری كرد اما می توان از سبزی خشك این گیاه نیز استفاده كرد اما در این حالت توصیه می شود از روش سایه خشك یا فریز برای نگهداری آن استفاده شود.

  متخصص داروسازی گیاهی گفت: بهترین حالت استفاده از والك ، بصورت تازه است كه در مناطق گوناگون كشور به عنوان سبزی خوردن و گاهی در طبخ غذاها مانند كوكو بكار گرفته می شود.
  زندگی زیستن تنها نیست ،زندگی پاکتر از زیستن است

 6. 2 کاربر پست eman عزیز را پسندیده اند .


 7. #4


  تاریخ عضویت
  Apr 2019
  جنسیت
  اعلام نشده
  وضعیت تاهل
  متاهل
  شدت پسوریازیس
  ندارم
  اخلاق و روحیه
  !
  میزان امتیاز
  1
  قدرت امتیاز دهی
  1
  نوشته ها
  13
  پسندیده
  0
  مورد پسند: 0
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  افضل شركة تنظيف بيارات بالرياض https://rebrand.ly/sharikat-tanzif-bayarat-bialriyad كما نقوم باختيار مجموعة من مواد التنظيف ذات الخصائص الدولية فتقوم شركتنا بالتعامل مع مؤسسات عالميه أخرى لستراد مختلَف الأدوات والمعدات اللازمه لعملية التنظيف للوحدات السكنية حيث نستخدم أفضل الألات الحديثه المستخدمه فى عملية التنظيف البخارى وتطهير الاسطح الخارجيه والسيراميك وللتخلص من مختلَف الاوساخ والأتربه وبعد الانتهاء من عملية التنظيف للوحدات السكنية والغسيل التام و نظرا لاننا نعلم أن نظافة الفلل تتغاير عن نظافة الوحدات السكنية والمنازل والمفروشات فنحدد العماله والفنيين والمعدات التى نقوم بالتعامل معها والتى تعطينا المصداقيه الكامله لدى عملائنا و بالنظر لأننا نستخدم أفضل الادوات الحديثه والتى تمكنا من اداء عملية التنظيف بأسلوب صحيحة ومنظمة ولاننا نعلم أن أفعال التنظيف للوحدات السكنية تعد من الخدمات التى تقدمها المؤسسة وننفرد بتنظيف كل ركن من زوايا الوحدات السكنية وتعتبر من أكثر العمليات التى تتطلب الى عديد من الوقت لبعض الشئ فاءنجازنا فى المهمات الأمر الذي يجعل شركتنا رائده فى مجالها الاساسى فاذا كنت تعانى عزيزى الزبون من أرتفاع الاسعار لدى المؤسسات الأخرى فلا تقلق بخصوص ذالك دريم هاوس تعتمد فى المقام الاول والاخير على أرضاء عملائها الكرام
  … اقرأ المزيد

  المصدر: شركة تنظيف بيارات بالرياض

  افضل شركة تنظيف قصور بالرياض https://rebrand.ly/sharikat-tanzif-qusur-bialriyad أن ربة المنزل تأمل أن يكون بيتها نظيفا لا يضفيه شيئا يظهره على نحو سيء ، و ايضاً ألا تترك المنزل مرحلة طويلة دون تطهير لأن هذا يجعل منزلك مليئا بالأتربة و انتشار الحشرات ، لهذا تعمل مؤسسة دريم هاوس افضل مؤسسة تطهير بالرياض على توجيه سيدات المنازل للحفاظ على منازلهم من الأتربة و الأوساخ و الحشرات ، و تعاون مؤسسة تطهير في شمال الرياض عاصمة المملكة العربية السعودية في تخفيض الحيرة التي تشتت فكرك في ابغى شركة تنظيف و في أمر أي مقر ستنطلق التنظيف فمن دورنا إعانتك بشتى الأساليب سواء عن طريق تقديم التعليمات المتواصلة و الشغل عن طريقها ، أو بالاستعانة بنا للقيام بكل تلك الأفعال .
  نوفر خدمة في شركة تنظيف بالرياض الانتقال السريع للزبائن، في وضعية إلتماس خدمات فورية للزيارات المفاجئة أو العزومات العظيمة أو للمناسبات المخصصة، نحن نساعدك على قضاء الوقت براحة أضخم ومستوى أعلى من الرفاهية، فلا تتردي في التواصل بنا وطلب الخدمة.
  ونحن في افضل شركة تنظيف بالرياض نقدم خدمة تنظيف المسابح عن طريق فريق من المتخصصون والمتخصصين في تطهير وتعقيم المسابح، باستعمال أجدد التقنيات وأدوات التنظيف لتطهير السيراميك المخصص بالجدران والأرضيات وتطهير الفلاتر وإزالة الشوائب والعوالق بها وتغييرها إذا لزم الشأن وتعقيم وتنظيف المسبح.
  … اقرأ المزيد

  المصدر: شركة تنظيف قصور بالرياض

  كيفيه مكافحة صراصير المنزل بالرياض ؟
  افضل شركة مكافحة الصراصير بالرياض https://rebrand.ly/sharikat-mukafaha...asir-bialriyad هناك العديد من الطرق والأساليب المميزة التى تساعد على حمايه المنازل من التعرض للانتشار الهائل للصراصير المنزليه ؛وهى الاعتماد على أفضل المبيدات وأدوات الرش الحديثة التى تساعد على التخلص من كافه أشكال الصراصير المنزليه الكبيرة منها والصغيرة ؛كما يتم الاعتماد على الطرق الأتيه :

  1-الاعتماد على رش المبيدات على جسم الحشرات
  وهى طريقه مميزة يتم من خلالها الاستعانة بمجموعه من المبيدات الحديثة التى لم يمر عليها وقتا طويلا والتى لا تتسبب فى أى مرض أو تلوث نهائيا ؛تلك المبيدات يتم رشها على الأجسام الخارجية للصراصير مما يساعد على التخلص منها سريعا ؛وقد تكون تلك المبيدات معبأة أليا ؛وهناك عة أنواع من الأيروسول والبيروسول وغيرها من أدوات الرش المتعارف على تأثيراتها القوية على الصراصير .

  2-الاعتماد على رش المبيدات بنسب مركزة
  اذا أردت التخلص من حشرات المنزل ؛يمكن الاعتماد على مجموعه من المبيدات ذت تركيز محدد ؛يتم اضافتها فى ركنيات وجوانب المنزل وتقوم الحشرات وخاصه الصراصير بالتغذى عليها ومن ثم التأثير عل جهازها الهضمى والتخلص منها بشكل سريع .

  3-الاعتماد على أدوات الرش استهدافا للجهاز التنفسى
  يمكن التخلص من كافه أشكال الصراصير التى تتراكم فى منازلنا داخل الجحور والمستعمرات ؛حيث يتم الاستعانة بفريق عمل متخصص من أفضل العاملين المتخصصين اللذين لديهم خبرات واسعه فى التعامل مع الحشرات ويتم الرش بأساليب تساعد على التخلص السريع من تلك الصراصير ؛شركة مكافحة صراصير المنزل بالرياض تتمكن من الاستعانة بأفضل الطرق والأساليب.

  4-الاعتماد على المستحضرات الطبيعيه
  أصبحت المستحضرات الطبيعيه من أحدث الأساليب المعتمد عليها فى أعمال مكافحة الحشرات ومنها الصراصير ؛ويطلق على تلك المواد فوجر الدخان أو الديزانون وأثبتت فعاليتها بشكل كبير ؛اذا تم استخدامها بطريقه فعاله .

  كما يتم الاعتماد على المصايد الحديثة للتخلص من الصراصير بمختلف أشكالها ؛وقد يظن البعض أن المصايد للفئران فقط ؛ولكن يمكن الاستعانة بمصايد مخصصة للتخلص من الصراصير أيضا .… اقرأ المزيد

  المصدر: افضل شركة مكافحة الصراصير بالرياض

 

 

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •