خوش آمدید ، این نخستین بازدید شماست ؟ جهت ثبت نام بر روی دکمه رو به رو کلیک کنید

پسوریازیس مسری نیست، آما آگاهی فرد به فرد انتقال می یابد. پنهان شدن کافی است. زندگی کنید!

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 21
 1. #1
  مدیر کل انجمن
  YASER آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Aug 2013
  جنسیت
  مرد
  سن
  35
  وضعیت تاهل
  متاهل
  ساکن
  طهران قدیم
  آشنا با پسو از سال
  1384
  شدت پسوریازیس
  ندارم
  شیوه درمان
  بیولوژیک
  شاخص PASI
  00.00
  پزشک معالج
  پروین منصوری
  علایق
  هیجان...
  میزان امتیاز
  70
  قدرت امتیاز دهی
  1
  نوشته ها
  274
  پسندیده
  1,105
  مورد پسند: 1,565
  یاد شده
  در 1 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  نوشته های وبلاگ
  2

  همیوپاتی - Homeopathy

  همیوپاتی یا همسان درمانی چیست؟

  هوميوپاتي نوعي روش درماني است که بيماري را توسط عامل همانند بيماري، مداوا مي کند. اين علم در سال هاي اخير مورد توجه و تاثير وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکي قرار گرفته است. نيروي حياتي يا انرژي شناسي دورن، نوعي انرژي درمان گر در بدن تمامي موجودات زنده است که سعي دارد بدن را با تغييرات سازش دهد و براي حفظ سلامتي موجود زنده تلاش مي کند. در شرايط بيماري اين نيرو تضعيف شده و به درستي کار نمي کند. هدف هوميوپاتي نيز فعال کردن اين انرژي و ايجاد حالت سلامت کامل در تمام سطوح زندگي است.
  داروها:داروهاي هومپوپاتي منشا» طبيعي دارند به طوري که در تهيه آنها 70 درصد از گياهان(پياز خوراکي، سير، قهوه و ...) 20 درصد از کاني ها و مواد طبيعي (فلزات، نمک ها، اسيدها، ...) و باقي از منابع حيواني (سموم مار و زنبور و ...) استفاده مي شود که البته غلظت داروها بسيار اندک ماده اوليه است. همانمان پايه گذار علم هوميوپاتي است. در هوميوپاتي به جاي اينکه علوم بيماري نشان دهنده آشفتگي بخشي از بدن به حساب آيد نشانه عدم توازن در کل بدن قلمداد مي شود. کار پزشکي هوميوپاتي تحريک شعور سلولي، تحريک انرژي شفاي درون و تحريک مکانيسم دفاعي بدن است براي مقابله با بيماري.

 2. 10 کاربر پست YASER عزیز را پسندیده اند .


 3. #11
  aida
  همیوپاتی چیست ؟
  طب هومیوپاتی روش درمانی خاصی است که در آن با تحریک دقیق سیستم ایمنی و حیاتی بیمار توسط داروهای خاص هومیوپاتی بیماران را میتوان به شفا رساند. بر اساس اصول اولیه هومیوپاتی هر مادهای (یا عاملی) که بتواند در بدن سالم ایجاد یک سری علائم بیماری کند میتواند در صورت تجویز به فردی بیمار با همان علائم بیماری وی را درمان نماید به شرط آن که علائم موجود در بیمار و علائمی که آن ماده دارویی میتواند ایجاد کند تا حد ممکن مشابه باشند. به عبارت دیگر در این طب از داروهایی برای درمان استفاده میشود که بتوانند دقیقا علائم بیمار را پوشش دهند تا با تحریک مناسب سیستم ایمنی و حیاتی بیمار و در نتیجه هوشیار نمودن سیستم دفاعی بدن بیماری را درمان نمایند. این به معنای آن است که در هومیوپاتی تکیه بر درمان بیمار توسط قوای حیاتی و درمانی خود بیمار است.
  به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، همیوپاتی یکی از این روش های درمان است که به رغم قدمت ۲۰۰ ساله خود علمی نوپا و روش درمانی ناشناخته در جامعه امروز ایران و جهان است. این علم بیمار را به صورت یک کل می نگرد و درمان را برای کل وجود بیمار (و نه برای بیماری) انجام می دهد و بهترین معرفی همیوپاتی ملاقات یک پزشک همیوپات حرفه ای است. این ملاقات به بیمار کمک می کند بهتر و بیشتر در مورد همیوپاتی کسب اطلاع کند و اینکه چگونه سیستم ایمنی و علائم حیاتی بدن خود را تقویت کند. سپس بیمار یا مراجعه کننده فرا می گیرد که چگونه خود دارو ها را هر زمان که بدان نیازمند بود در منزل مورد استفاده قرار دهد. همیوپاتی به معنی مشابه با مشابه است یعنی هر عاملی که در بدن ایجاد عدم تعادل کند همان عامل می تواند تعادل را مجدداً باز گرداند. قدمت این علم برمی گردد به زمان بقراط. ولی احیای دوباره آن و استفاده از آن توسط پزشکی آلمانی به نام دکتر ساموئل هانه من در اواخر قرن ۱۸ انجام شد.


  همیوپاتی هم در زمینه پیشگیری و هم درمان بیماری های خاصی می تواند به کار رود. تکرار فشار های روحی و استرس های محیطی که روی جسم و روح ما فشار وارد می سازد می تواند ساختار ما را تضعیف سازد. فرضاً ازدیاد استرس های روزانه می تواند به توان بازگشت به تعادل ما صدمه بزند.
  • آیا همیوپاتی یک روش علمی است؟
  هومیوپاتی یک روش کاملاً علمی و مبتنی بر اصول روشن است که بر اساس تجربه، مشاهدات، و آزمایشهای بسیار دقیق و تکرارپذیر بدست آمده است.Double blind clinical trials) علمی بودن این روش چنان است که تا به امروز اکثر کتابهایی که توسط هومیوپاتهای برجسته از ۲۰۰ سال پیش تا کنون نوشته شده هنوز مورد مراجعه و استناد هستند و این خود گواهی بر استحکام کمنظیر مبانی و روشهای این علم است. در حقیقت با پیشرفت هومیوپاتی، معمولاً به آن اضافه شده اما چیزی کم نشده است.
  • آیا همیوپاتی همان طب گیاهی است؟
  خیر. در طب هومیوپاتی از مواد گوناگونی از جمله گیاهان، مواد معدنی، و مواد حیوانی استفاده میشود و علاوه بر این، اصول این طب با طب گیاهی متفاوت است.
  • داروهای همیوپاتی چگونه و از چه تهیه میشود؟
  به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، در حال حاضر در فارماکوپه هومیوپاتی بیش از ۳۰۰۰ دارو درج شده است که از منابع مختلف گیاهی، معدنی، جانوری، و غیره تهیه میشوند. این داروها معمولاً به صورت خام (مادی) به کار نمیروند بلکه توانمند میشوند. توانمندسازی داروها به این شکل انجام میشود که ماده اولیه در مقداری آب حل میشود و شدیداً تکان داده میشود (تکانهای ضربهای). سپس مقداری از این محلول در ظرف دیگری ریخته شده و پس از افزودن آب دوباره تکان داده میشود. بدین ترتیب رقیق کردنها و تکان دادنها متوالیاً ادامه پیدا میکند. این فرایند اگرچه مقدار ماده موجود در دارو را به صفر نزدیک میکند اما اثر شفابخش آن را افزایش میدهد، بطوری که هرچقدر این عمل بیشتر تکرار شود محلول نهایی اثر دارویی قویتری خواهد داشت! این فرایند توانمندسازی خوانده میشود.
  • داروهای همیوپاتی چگونه اثر میکنند؟
  این داروها به طور مستقیم روی نیروی حیاتی که کنترلکننده تمام فعالیتهای ذهنی و جسمی است اثر میگذارد. از آنجا که اختلال در نیروی حیاتی باعث بروز انواع مشکلات و علائم بیماری است، تصحیح اختلال آن میتواند منجر به از بین رفتن کلیه نشانههای بیماری گردد. در هر حال تأثیر عمیق داروهای هومیوپاتی در درمان انواع بیماریهای حاد و مزمن کاملاً طی مطالعات آماری متعدد و تجارب کلینیکی ثابت شده است و روشن است که اثر آن هیچ ارتباطی به تلقین ندارد. جالب است که امروزه داروهای هومیوپاتی حتی در دامپزشکی و کشاورزی مورد استفاده قرار گرفته است.
  • آیا همیوپاتی می‏تواند همه بیماری‏ها را درمان کند؟
  چنانکه گفتیم اگر بیماری ناشی از اختلال نیروی حیاتی باشد، با هومیوپاتی قابل درمان است. اما برخی بیماریها منشأ فیزیکی دارند (صدمات ناشی از تصادفات، شکستگیها، کمردرد ناشی از نشستن نادرست، مشکلات ناشی از تغذیه نادرست، و غیره) که در این موارد مداخلات جراحی، شکستهبندی، تغییر روش زندگی، و غیره می‏تواند مفید واقع شود. همچنین در مواردی که نیروی حیاتی بیمار بسیار ضعیف شده باشد (مانند سرطانهای پیشرفته) احتمال درمان چندان زیاد نخواهد بود.
  • آیا همیوپاتی فقط برای درمان بیماریهای مزمن مفید است؟
  بطور کلی هومیوپاتی هم در درمان بیماریهای مزمن و هم درمان بیماریهای حاد بسیار مؤثر است.
  آیا استفاده از درمان همیوپاتی مستلزم صرف هزینه زیادی است؟
  از آنجا که داروهای این پزشکی فوقالعاده ارزان هستند (چند یا چندده تومان برای هر بیمار)، هزینه اصلی درمان را حقالزحمه پزشک تشکیل میدهد. بنابراین هومیوپاتی از نظر اقتصادی میتواند بسیار به صرفه باشد.
  • آیا همیوپاتی با ابزارهای نوین پزشکی و دستاوردهای فناوری در تضاد است؟
  باید توجه داشت که استفاده از هومیوپاتی به هیچ وجه نفی کننده مراقبتهای درمانی نیست و بنابراین استفاده از امکانات بیمارستانی و نظایر آن در صورت لزوم ضروری است. همچنین در امر تشخیص، استفاده از ابزارهای تشخیصی مانند تصویربرداری، آزمایش خون و غیره در صورت نیاز میتواند مورد استفاده قرار گیرد.
  • آیا این روش در کشورهای مختلف استفاده میشود؟
  در کشورهای زیادی از جمله انگلستان، آلمان، فرانسه، امریکا، و هندوستان، دانشگاهها و بیمارستانهای زیادی مختص هومیوپاتی وجود دارد و چند صد میلیون نفر در کل جهان از این روش استفاده میکنند. طبق آمار، نزدیک چهل درصد مردم فرانسه از داروهای هومیوپاتی استفاده میکنند. خانواده سلطنتی انگلستان از شش نسل پیش منحصراً از هومیوپاتی استفاده کردهاند و افراد سرشناس زیادی در کل جهان از این شیوه استفاده میکنند.
  • آیا همیوپاتی در ایران جایگاه قانونی دارد؟
  در آبان ماه سال ۱۳۷۴ در شورای عالی ارزشیابی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، هومیوپاتی به عنوان یک رشته علمی شناخته شده است. همچنین طبق مصوبه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دی ماه ۱۳۷۶ و اعلام این وزارتخانه در بهمنماه همان سال کلیه پزشکانی که دوره دوساله هومیوپاتی را در یک مرکز معتبر گذرانده باشند، میتوانند از عنوان پزشک هومیوپات استفاده نمایند. البته طبق قوانین ایران، تنها پزشکان حق ارائه خدمات درمانی را دارند (هومیوپاتی یا غیر آن) و هیچ شخص غیرپزشک حق طبابت ندارد. در حال حاضر انجمن هومیوپاتی ایران با حدود ۳۰۰ عضو رسماً مشغول فعالیت است.
  • آیا در حال حاضر مجوز قانونی برای وارد کردن داروهای همیوپاتی به ایران وجود دارد؟
  در کمیته سیاستگذاری ورود و توزیع داروهای هومیوپاتی که در تابستان سال هشتاد و سه در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تشکیل شد، مقرر شده است که شرکتهای داروسازی میتوانند مانند سایر داروهای پزشکی پس از اخذ مجوز لازم از وزارت متبوع داروهای هومیوپاتی را وارد نمایند.
  • چگونگی مصرف دارو های همیوپاتی
  به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، دارو معمولاً به صورت قرص یا گلبول که از ماده قندی لاکتوز یا ساکاروز درست شده تجویز می شود. بدین ترتیب که آنها را با آغشته کردن به دارو تواندار می کنند و سپس این دارو باید زیر زبان بدون تماس دست قرار گیرد تا حل شود. باید توجه داشت که دهان باید تمیز باشد و حدود ۲۰ دقیقه قبل و بعد از استفاده از دارو چیزی خورده و آشامیده نشود. زیرا دارو ها بسیار رقیق شده اند و به آسانی می توانند با بو های قوی و یا محصولاتی از قبیل اکالیپتوس، کامفر یا نعناع و سیر خنثی شوند، بنابراین خمیر دندان همیوپاتی نیز در فروشگاه ها موجود است. هر بار باید فقط یک دارو مصرف شود تا با نظارت دقیق میزان سازگاری دارو با ساختار فرد مشخص شود.
  بعد از استفاده از دارو بسیار مهم است که تغییرات را دقیقاًَ ملاحظه و یا یادداشت کنید و به محض شروع علائم درمان باید دارو متوقف شود و سپس چنانچه دوباره هر زمان علائم بازگشت مصرف دارو را از سرگرفت و یا دارویی دیگر را بر حسب تغییر علائم انتخاب کرد.
  در همیوپاتی عوارض جانبی بسیار نادرند ولی چنانچه دارویی را بیش از مدت معین مصرف کنید ممکن است علائم اثبات اثر دارو در بیمار مشاهده شود. هانه من در مدت عمر خود توانست ۹۹ دارو را اثبات کند و اکنون بیش از ۴۰۰۰ داروی همیوپاتی شناخته شده و مورد استفاده پزشکان همیوپات است.


  منبع:pezeshk.us

 4. 3 کاربر پست aida عزیز را پسندیده اند .


 5. #12


  تاریخ عضویت
  Nov 2013
  جنسیت
  اعلام نشده
  وضعیت تاهل
  متاهل
  شدت پسوریازیس
  ندارم
  میزان امتیاز
  69
  قدرت امتیاز دهی
  1
  نوشته ها
  107
  پسندیده
  856
  مورد پسند: 896
  یاد شده
  در 2 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  نوشته های وبلاگ
  1

  پرسش: در هوميوپاتى چند نوع دارو وجود دارد و منشأ آنها چيست؟
  پاسخ: در هوميوپاتى حدود 4000 نوع دارو وجود دارد كه پس از شناسايى و آزمايش، روز به روز بر تعدادشان افزوده مى‏شود. منشأ داروهاى هوميوپاتى عمدتاً گياهان (حدود 70%) و در درجه‏هاى بعدى املاح معدنى (حدود 20%) و حيوانات (حدود 7%) و مواد بيولوژيك (حدود 3%) مى‏باشند. مثال‏هايى از هر كدام عبارتند از:
  گياهان: بلادونا، كه از گياه بلادون به دست مى‏آيد و ديجيتاليس كه از گل انگشتانه به دست مى‏آيد.
  املاح: طلا، آهن، كلسيم و فسفر.
  حيوانات: آپيس كه از زنبورعسل و سپيا كه از ماهى مركب به دست مى‏آيد.
  وبيولوژيك: تايروايدينيوم كه از تيروئيد گوسفند به دست مى‏آيد.
  پرسش: روش‏هاى تهيه دارو كدامند؟
  پاسخ: به طور كلى داروها منشأ طبيعى دارند و محلول اوليه در دارو كه به آن «محلول مادر» مى‏گويند طى فرآيندى خاص براى هر دارو تهيه مى‏گردد ولى پس از آن داروها به نسبت‏هاى‏110001100110 و يا 150/000 (بسته به نوع سيستم دارويى) در محلول الكل يا آب رقيق مى‏گردند. نكته مهم در تهيه داروها «توان‏دار كردن» (Potentization) دارو مى‏باشد كه اين امر با 10 يا 100 مرتبه تكان دادن (shaking) محلول حاصل مى‏گردد.
  پرسش: روش‏هاى تجويز دارو كدامند؟
  پاسخ: امروزه در هوميوپاتى دو سيستم «هوميوپاتى كلاسيك» و «هوميوپاتى مدرن» وجود دارد كه در سيستم هوميوپاتى كلاسيك چهار روش كار وجود دارد. اول سيستم قطره‏اى، دوم سيستم خشك، سوم سيستم محلول و چهارم سيستم .L.M.
  در روش قطره‏اى، يك داروى خاص به شكل يك يا چند قطره در روز و يا در ماه به بيمار تجويز مى‏گردد. در سيستم خشك، پزشك حب‏هاى ريزى را كه مى‏توانند سايزهاى مختلفى داشته باشند به بيمار تجويز مى‏كند و معمولاً توصيه مى‏نمايد كه آنها را در زير زبان قرار بدهد. تعداد اين حب‏ها مى‏تواند از يك عدد در ماه تا صرف چندين عدد از آنها در روز متغير باشد.
  در سيستم محلول پزشك يك و يا چند عدد از اين حب‏ها را در آب حل كرده و به اندازه يك قاشق مرباخورى از اين محلول و يا تمام آن را، به شكل ماهى يك بار و يا روزى چند بار تجويز مى‏نمايد. در سيستم .L.M پزشك يك دارو را به شكل محلول در شيشه‏اى ريخته و تحويل بيمار مى‏نمايد تا آن را در فواصل مشخص، از خود شيشه و يا مثلاً از پنجمين ليوان رقيق شده مصرف نمايد.
  نوع ديگرى از داروهاى هوميوپاتى نيز هستند كه آنها را «داروهاى تركيبى» (Mixed و يا Complex) مى‏نامند كه در سيستم پزشكى «هوميوپاتى مدرن» مورد استفاده قرار مى‏گيرند. براى ساختن اين داروهاى تركيبى در واقع چند داروى هوميوپاتى كه مثلاً بيشترين كاربرد را در سرماخوردگى دارند با هم مخلوط كرده و تجويز مى‏نمايند. در حالى كه در سيستم‏هاى دارويى قبلى تنها يك نوع دارو تجويز مى‏گردد. اين روش تجويز داروهاى تركيبى از ديدگاه هوميوپاتى كلاسيك غيرمنطقى و مغاير با اصول اوليه هوميوپاتى و مردود مى‏باشد. لازم به ذكر است كه در خارج از كشور موادى به شكل داروهاى تقويتى هوميوپاتيك و يا خميردندان‏هاى هوميوپاتيك ساخته شده‏اند كه با كاربرى چاق‏كننده، لاغركننده، تنظيم كننده قد، تقويت مو، تقويت انرژى، تقويت قواى جنسى، جلوگيرى از پوسيدگى دندان و... عرضه مى‏شوند كه تماماً در سيستم هوميوپاتى مدرن مى‏گنجند و همانگونه كه ذكر گرديد از ديد هوميوپاتى كلاسيك كاملاً مردود مى‏باشند.
  علت تأكيد من بر مردودى روش هوميوپاتيك مدرن اين است كه در اين سيستم داروهاى هوميوپاتيك را بى‏ضرر مى‏پندارند و آزادانه هر مقدارى از دارو را به هر شكلى كه مى‏پسندند تجويز مى‏نمايند در حالى كه بايد دانست هر چيزى كه نام دارو به خود مى‏گيرد حتماً مانند تيغ دو لبه‏اى عمل مى‏كند كه نبايد به دست هر فردى سپرده شود و تأكيد مى‏كنم كه داروهاى هوميوپاتيك تنها در مقدار كمى كه در روش سيستم هوميوپاتى كلاسيك مصرف مى‏گردند بى‏ضرر مى‏باشند و در غير اين صورت از آنجايى كه برروى بُعد انرژيتيك انسان اثر مى‏كنند (سطحى بالاتر از سلول و مولكول كه داروهاى شيميايى اثر مى‏كنند) حتماً داراى عوارض قوى‏تر و زيان‏آورترى مى‏توانند باشند.
  پرسش: آيا مى‏شود همزمان هم داروهاى شيميايى و هم داروهاى هوميوپاتى را استفاده كرد؟
  پاسخ: اين سؤال بسيار مهمى است. ايده‏آل آن است كه در طى دوره درمان هوميوپاتى به هيچ عنوان از داروهاى شيميايى استفاده نگردد. اما بعضى اوقات داروى شيميايى‏اى كه فرد مصرف مى‏كند، براى او اهميت حياتى دارد، مانند انسولين در بيماران ديابتى و يا داروهاى ضد فشارخون در بيماران داراى فشارخون بالا لذا در اين موارد تا كنترل شدن وضعيت فرد با داروهاى هوميوپاتى به هيچ عنوان حق كنارگذاشتن و يا تغيير اين تيپ داروهاى شيميايى را نداريم. مورد ديگر درخصوص كسانى است كه داروى ويژه‏اى را مثلاً داروهاى اعصاب خاصى را براى مدت طولانى مصرف كرده‏اند، در اين موارد نيز قطع كردن يك باره آنها علايم ناخواسته‏اى را پيش مى‏آورد، لذا مى‏بايست كه بيمار تا كنترل وضعيت، مصرف داروهاى شيميايى خود را همزمان با داروهاى هوميوپاتى ادامه بدهد.
  پرسش: چرا داروهاى شيميايى نبايستى كه همزمان با داروهاى هوميوپاتى استفاده بشوند؟
  پاسخ: از ديد هوميوپاتى علايمى كه بدن ظاهر مى‏كند، نبايستى سركوب شوند، زيرا اين علايم در واقع واكنش‏هاى دفاعى بدن و يا زنگ‏هاى خطر آن به حساب مى‏آيند و در هوميوپاتى برروى اين علايم بسيار تأكيد مى‏شود. لذا سركوب كردن آنها با داروهاى شيميايى در بعضى موارد موجب تشخيص غلط در تجويز داروهاى هوميوپاتى بيمار مى‏گردد.
  از طرفى ديگر اگر بيمارى را مانند كوه يخى در ظرف وجودى انسان در نظر بگيريم، داروهاى شيميايى معمولاً بدين گونه عمل مى‏كنند كه اين كوه يخ را به زير آب فرو مى‏برند. ليكن مكانيسم داروهاى هوميوپاتى 180 درجه عكس اين روند مى‏باشد. يعنى پزشك هوميوپات با كمك داروهاى هوميوپاتى مى‏خواهد كه اين كوه يخ را از ظرف وجودى انسان بيرون داده و كم‏كم ذوب نمايد.
  لذا براى همين است كه مى‏گوييم كورتون‏ها و هورمون‏ها و داروهاى شيمى درمانى با داروهاى هوميوپاتى بيشترين تضاد را دارند، چرا كه آنها در فروبردن اين كوه يخ به زير آب بسيار بسيار قوى عمل مى‏كنند و براى همين است كه ديده‏ايم، بيمارانى كه سال‏هاى پيش براى مدت زمانى نسبتاً طولانى براى مشكل پوستى خود كورتون مصرف كرده‏اند، بعد از مصرف داروى هوميوپاتى آن مشكل پوستى بسيار شديدتر از قبل خود را نمايان مى‏سازد.
  پرسش: براى پيدا شدن يك داروى هوميوپاتى جديد و اضافه شدن آن به ليست داروها چه روندى طى مى‏شود؟
  پاسخ: پيداشدن يك داروى جديد هوميوپاتى در طى روندى به نام «اثبات» (Proving) انجام مى‏شود. بدين ترتيب كه ماده‏اى را كه حدس زده مى‏شود خاصيت دارويى (داشته باشد )، بعد از تهيه هوميوپاتيك آن، به تعداد مشخصى از افراد، به طور مكرر تجويز مى‏نمايند و پس از مدتى واكنش بدن آنها را به اين تجويزهاى مكرر ارزيابى مى‏كنند و علايمى را كه فرد تا قبل از مصرف آن ماده خاص نداشته است را ثبت كرده و با علايم ثبت شده از ديگر افراد شركت‏كننده در اين آزمايش مقايسه مى‏نمايند. بنابراين ماده‏اى كه توانسته است در اين افراد سالم علايم و بيمارى‏هاى خاص خود را ايجاد نمايد، مى‏تواند در كسانى كه اين علايم را به شكل بيمارگونه نشان مى‏دهند، درمان نمايد.
  پرسش: آيا داروهاى هوميوپاتى عوارض جانبى دارند؟
  پاسخ: داروهاى هوميوپاتى در مقدار محدودى كه پزشك هوميوپات تجويز مى‏نمايد، به هيچ عنوان عارضه جانبى به همراه ندارند ولى چنانچه دارو به شكل مكرر و بيش از حد مصرف شود (مانند آنچه كه معمولاً در سيستم مدرن پيش مى‏آيد)، بيمار مى‏تواند علايم فرعى دارو را، نظير آنچه كه در آزمايش اثبات گفته شده بروز دهد كه آن نيز معمولاً موقتى مى‏باشد. ولى چنانچه اين مصرف بيش از حد دارو از ديد پزشك هوميوپات دور بماند مى‏تواند عوارضی را براى بيمار به همراه داشته باشد.
  به هر حال در طى عمر طب هوميوپاتى ديده نشده است كه كسى به دليل مصرف داروهاى هوميوپاتى فوت كرده باشد. همچنين نمى‏توان با داروهاى هوميوپاتى خودكشى كرد.
  پرسش: آيا داروهاى هوميوپاتى را براى نوزادان و خانمهاى باردار مى‏توان تجويز كرد؟
  پاسخ: جواب اين سؤال مثبت مى‏باشد چرا كه همانگونه كه ذكر كردم برخلاف داروهاى شيميايى، داروهاى هوميوپاتى حتى اگر هم نابجا و از روى تشخيص ناصحيح و يا به طور اتفاقى ولى با مقدار كم و غيرمكرر استفاده شده باشند، هيچگونه عوارضى را براى بيمار در بر نخواهند داشت و شما مى‏توانيد با خيال راحت اين داروها را براى نوزادان حتى يك روزه نيز تجويز نماييد.
  پرسش: آيا مصرف كم يا زياد داروهاى هوميوپاتى فرقى مى‏كند؟
  پاسخ: بسيارى از بيماران بعد از اين كه اثر درمانى از داروهاى هوميوپاتى مى‏بينند، به اصرار مى‏خواهند كه مقدار بيشترى از آن دارو برايشان تجويز گردد كه اين كار صد در صد اشتباه مى‏باشد و اين پزشك هوميوپات است كه بايد تصميم بگيرد كه هر بيمار در هر مقطع زمانى چه مقدار از دارو را احتياج دارد. چرا كه در هوميوپاتى افزايش مقدار دارو به معناى افزايش بهبودى نمى‏باشد و مى‏تواند عوارضى را هم به دنبال داشته باشد.
  پرسش: آيا ارتباطى بين مقدار مصرف داروهاى هوميوپاتى با وزن بيمار همانند آنچه كه در پزشكى رايج وجود دارد در هوميوپاتى نيز هست؟
  پاسخ: خير ارتباط مستقيمى بين وزن بيمار و مقدار مصرف داروى هوميوپاتى وجود ندارد و لذا ممكن است كه مقدار داروى يك فرد 100 كيلوگرمى با يك فرد 20 كيلوگرمى يكسان باشد ليكن در اين ميان ميزان حساسيت فرد به داروهاى هوميوپاتى مطرح مى‏باشد و مقدار مصرف دارو چه از لحاظ كمى و چه كيفى (قدرت دارو) براساس همان حساسيت فرد به دارو تعيين مى‏گردد.
  پرسش: شنيده‏ايم كه يك داروى هوميوپاتى مثلاً كلسيم قدرت‏هاى مختلفى دارد. آيا اين حرف درست است؟
  پاسخ: بله، هر داروى هوميوپاتى مى‏تواند چندين درجه قدرت داشته باشد كه نشان‏دهنده آن است كه اين دارو چند بار رقيق شده و چقدر توان‏دار گرديده است. قدرت‏هاى دارويى‏اى كه معمولاً استفاده مى‏شود 6، 30، 200، 1000 و 10000 مى‏باشند. عدد 6 نشان‏دهنده آن است كه اين دارو 6 مرتبه رقيق شده است و در 6 نوبت توان‏دار گرديده است.
  پرسش: داروهاى هوميوپاتى را از كجا مى‏توان تهيه نمود؟
  پاسخ: در كشورهايى كه هوميوپاتى كاملاً در سيستم درمانى آنها جا افتاده است داروها به دو شكل عرضه مى‏شوند يكسرى داروهاى حاد كه نياز به نسخه‏نويسى ندارند مانند داروهايى كه براى ضربات و آسيب‏هاى فيزيكى و سرماخوردگى‏ها و اسهال و استفراغ‏ها به كار مى‏روند و دسته دوم داروهايى كه نياز به نسخه دارند. داروهاى گروه اول را هر فردى مى‏تواند از داروخانه‏هاى معمولى و يا تخصصى هوميوپاتى تهيه نمايد، چرا كه قدرت‏هاى دارويى عرضه شده در اين گروه كم‏اثرتر و خفيف‏تر مى‏باشند و حتى استفاده نابجا از آنها مشكلى را پيش نمى‏آورد ولى داروهاى دسته دوم چون داراى اثرات قوى‏ترى هستند و استفاده نابجا از آنها ممكن است مشكلاتى را پيش بياورد حتماً نياز به مراجعه به پزشك هوميوپات و نسخه‏نويسى دارند.
  ولى در ايران كه هنوز داروخانه‏هاى خاص هوميوپاتى وجود ندارند پزشك هوميوپات مجبور است داروها را خود در مطب به بيمار تحويل نمايد.
  پرسش: اگر چنانچه پزشك هوميوپات دارويى براى مصرف در خانه داد آن را چگونه نگهدارى كنيم؟
  پاسخ: داروهاى هوميوپاتى چه به شكل خشك باشند و چه به شكل محلول بايد:
  1 - دور از نور مستقيم خورشيد نگهدارى شوند ولى نور چراغ اشكالى ندارد.
  2 - نزديك موادى كه بوى قوى دارند نباشند.
  3 - نزديك وسايل برقى داراى ميدان الكترومغناطيسى، مانند موبايل، راديو، تلويزيون و... نباشند.
  اقتباس از کتاب پرسش و پاسخ‏ در هوميوپاتى، تالیف دكتر غلامرضا عسگرى درمنكى
  جهنم هر کس انجائیست که حرف او را نفهمند

 6. 4 کاربر پست AZIN عزیز را پسندیده اند .


 7. #13


  تاریخ عضویت
  Jul 2014
  جنسیت
  مرد
  وضعیت تاهل
  مجرد
  شدت پسوریازیس
  شدید
  اخلاق و روحیه
  !
  میزان امتیاز
  1
  قدرت امتیاز دهی
  1
  نوشته ها
  1
  پسندیده
  0
  مورد پسند : 2 بار در 1 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  سلام. تحت درمان هومیوپاتی هستم، الان7 جلسه ( 14 روز یکبار) رفتم، خداراشکر خیلی موثر بوده، بیش از 70% بهبودی داشتم، از پوسته هایی ب قطر 4یا5 میلیمتر دیکر خبری نیست، فقط ی رنگ صورتی باقیمونده، انشا.. بعدا خبر بهبودی کاملو خدمتتون عرض میکنم

 8. 2 کاربر پست hamid0311 عزیز را پسندیده اند .


 9. #14

  رحیم آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2014
  جنسیت
  مرد
  وضعیت تاهل
  متاهل
  شدت پسوریازیس
  شدید
  اخلاق و روحیه
  !
  میزان امتیاز
  1
  قدرت امتیاز دهی
  1
  نوشته ها
  2
  پسندیده
  0
  مورد پسند: 3
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  سلام من 2 سال رفتم ولی هیچ نتیجه نگرفتم

 10. کاربر مقابل پست رحیم عزیز را پسندیده است:


 11. #15


  تاریخ عضویت
  Dec 2014
  جنسیت
  مرد
  وضعیت تاهل
  مجرد
  شدت پسوریازیس
  ندارم
  اخلاق و روحیه
  !
  میزان امتیاز
  1
  قدرت امتیاز دهی
  1
  نوشته ها
  1
  پسندیده
  1
  مورد پسند : 1 بار در 1 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  خداروشکر -منم بااین روش درمان شدم

 12. کاربر مقابل پست vahid عزیز را پسندیده است:


 13. #16


  تاریخ عضویت
  Sep 2018
  جنسیت
  مرد
  وضعیت تاهل
  مجرد
  شدت پسوریازیس
  متوسط
  اخلاق و روحیه
  !
  میزان امتیاز
  1
  قدرت امتیاز دهی
  1
  نوشته ها
  4
  پسندیده
  0
  مورد پسند: 0
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  Tặng quà khóa học Quảng cáo Facebook chuyên nghiệp từ cơ bản đến nâng cao cao.
  Chỉ còn 349K đăng ký ngay hôm nay
  https://www.facebook.com/kiemtienonl...72294263184963

 14. #17


  تاریخ عضویت
  Jun 2018
  جنسیت
  مرد
  وضعیت تاهل
  مجرد
  شدت پسوریازیس
  ضعیف
  اخلاق و روحیه
  !
  میزان امتیاز
  1
  قدرت امتیاز دهی
  1
  نوشته ها
  257
  پسندیده
  0
  مورد پسند: 0
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  Chỉ 200đ/tin -> 100k dc 500 tin, 0934 150 770 Zalo - 0978 106 552 Zalo ( Hoàng Mr )

  1. Quy trình làm việc
  -> Bạn gửi nội dung cần đăng cho chúng tôi qua: Zalo/ Viber 0934 150 770 / Zallo 0978 106 552 / Email hohoanganh20588@gmail.com


  -> Nội dung bao gồm thông tin bạn muốn rao quảng cáo: nội dung giới thiệu, hình ảnh, link sản phẩm, thông tin liên hệ của bạn ... cố gắng sắp xếp nội dung đăng cho dễ nhìn dễ đọc trước khi gửi qua chúng tôi, hoặc nếu thông tin cần đăng chưa đầy đủ thì chúng tôi sẽ soạn lại dùm bạn


  -> Chọn gói rao vặt bên dưới và chuyển khoản thanh toán trước vào tài khoản của ThietKeWebChuyen.Com:

  Agribank - Chi nhánh Sài Gòn
  Chủ tk : Hồ Hòang Anh
  Số tk : 1600.205.230.224 ( chi nhánh Sài Gòn)
  .
  DongABank- Chi nhánh Tp.HCM
  Chủ tk : Hồ Hòang Anh
  Số tk : 010.956.4403
  .
  Vietcombank-Chi Nhánh Tp.HCM
  Chủ tk: Hồ Hòang Anh
  Số tk: 007.1000.957.266.
  .
  ( Nội dung chuyển tiền chỉ cần ghi số điện thoại hoặc tên web )


  -> Tin sẽ đăng và bạn sẽ nhận được file báo cáo tương ứng với thời gian ghi trên gói đăng tin bạn chọn. DANH SÁCH WEBSITE ĐĂNG TIN LÀ DANH SÁCH CHÚNG TÔI CÓ SẴN, KHÔNG NHẬN ĐĂNG THEO WEBSITE YÊU CẦU BÊN NGOÀI CỦA QUÝ KHÁCH


  Chi phí: 200đ/tin, tương ứng

  Gói 1: 1000 tin giá 200,000đ, gửi báo cáo sau 1 ngày

  Gói 2: 2500 tin giá 500,000đ, gửi báo cáo sau 2-3 ngày

  Gói 3: 5000 tin giá 1,000,000đ, gửi báo cáo sau 5-7 ngày, tặng miện phí thêm 500 tin

  Gói 4: 15.000 tin giá 3,000,000đ, gửi báo cáo sau 15-17 ngày, tặng miễn phí thêm 2,000 tin

  Liên hệ: ThietKeWebChuyen. Com/ 0934 150 770 ( Zalo, Viber ), 0978 106 552 Zalo, hohoanganh20588 @ gmail .com


  2-3 ngà

 15. #18


  تاریخ عضویت
  Jun 2018
  جنسیت
  مرد
  وضعیت تاهل
  مجرد
  شدت پسوریازیس
  ضعیف
  اخلاق و روحیه
  !
  میزان امتیاز
  1
  قدرت امتیاز دهی
  1
  نوشته ها
  257
  پسندیده
  0
  مورد پسند: 0
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  0934 150 770 ZALO, Trang web theo yêu cầu trọn gói từ 1,8 triệu, tặng hosting không giới hạn băng thông + tên miền quốc tế 1 năm, bảo hành trọn đời

  QUY TRÌNH LÀM VIỆC
  1 LIÊN HỆ -> goo. gl/ucRf1B
  Để gửi mẫu báo giá, hoặc chọn mẫu tại ThietKeWebChuyen. Com -> goo. gl/idxF25
  Chúng tôi sẽ liên hệ lại thu thập các thông tin đầy đủ và báo giá

  LƯU Ý BẠN CẦN THAM KHẢO CÁC MẪU WEB TRƯỚC RỒI HÃY TRAO ĐỔI ĐỂ GIAO DỊCH DC NHANH CHÓNG VÀ BẠN CŨNG HIỂU HƠN VỀ TRANG WEB BẠN SẮP LÀM


  2 Chuyển khoản thanh toán, hoặc thu tiền tận nơi tại TpHCM. Website được thiết kế hoàn thiện. Trong link này có đầy đủ mọi thông tin gói web/ khuyến mãi/ thông tin hỗ trợ/ tài khoản ngân hàng -> goo. gl/5qAfHa


  3 Bàn giao website, bảo hành vĩnh viễn.

  CÁC LOẠI WEBSITE CHÚNG TÔI THIẾT KẾ:
  Web bán hàng/ thời trang/ mỹ phẩm/ nước hoa / website áo cưới, sự kiện / du lịch, khách sạn / làm đẹp, spa / Website tin tức, giáo dục / web giới thiệu công ty/ giới thiệu dịch vụ / Mẫu Website nội thất / Mẫu Website ẩm thực / Mẫu Website nha khoa / Mẫu Website ô tô xe
  GIÁ TRỌN GÓI: 1,8 triệu ( thanh toán 1 lần, đã giảm 10% ), hoặc 2,000,000 đ ( thanh toán 2 lần, không giảm 10% ) ( Hóa đơn + hợp đồng cty + 20% )

  KHUYẾN MÃI KHỦNG:
  - Tặng tên miền quốc tế đăng ký chính chủ 1 năm ( trị giá 280,000 đ )
  - Tặng gói Hosting PRO 1GB KHÔNG GIỚI HẠN BĂNG THÔNG tốc độ cao trị giá 850,000 đ ) , không giới hạn lượt truy cập cùng 1 thời điểm ( lúc thanh toán web bù thêm chỉ 150k để lên gói 2GB, hoặc 190k để lên gói 3GB, hoặc 290k để lên gói 5GB, chỉ áp dụng bù lúc thanh toán làm web )
  - Tặng 2,000 tin rao vặt quảng cáo trị giá 600,000 đ- Bào hành vĩnh viễn trong suốt thời gian còn sử dụng web, khắc phục lỗi out web ( nếu có ) ngay trong ngày ( 24h ), khắc phục lỗi phát sinh khác ( nếu có ) ngay trong 3 - 5 ngày


  TÍNH NĂNG WEBSITE: goo. gl/29HGVG

  HỖ TRỢ NHANH:
  Hotline: 0934 150 770 ( Zalo, Viber ) / 0978 106 552 ( Zalo )
  FB: facebook.com/hohoanganh20588
  Email: hohoanganh20588 @ gmail. com
  Skype: hohoanganh205

 16. #19


  تاریخ عضویت
  Jun 2018
  جنسیت
  مرد
  وضعیت تاهل
  مجرد
  شدت پسوریازیس
  ضعیف
  اخلاق و روحیه
  !
  میزان امتیاز
  1
  قدرت امتیاز دهی
  1
  نوشته ها
  257
  پسندیده
  0
  مورد پسند: 0
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  Chỉ 200đ/tin -> 100k dc 500 tin, 0934 150 770 Zalo - 0978 106 552 Zalo ( Hoàng Mr )

  1. Quy trình làm việc
  -> Bạn gửi nội dung cần đăng cho chúng tôi qua: Zalo/ Viber 0934 150 770 / Zallo 0978 106 552 / Email hohoanganh20588@gmail.com


  -> Nội dung bao gồm thông tin bạn muốn rao quảng cáo: nội dung giới thiệu, hình ảnh, link sản phẩm, thông tin liên hệ của bạn ... cố gắng sắp xếp nội dung đăng cho dễ nhìn dễ đọc trước khi gửi qua chúng tôi, hoặc nếu thông tin cần đăng chưa đầy đủ thì chúng tôi sẽ soạn lại dùm bạn


  -> Chọn gói rao vặt bên dưới và chuyển khoản thanh toán trước vào tài khoản của ThietKeWebChuyen.Com:

  Agribank - Chi nhánh Sài Gòn
  Chủ tk : Hồ Hòang Anh
  Số tk : 1600.205.230.224 ( chi nhánh Sài Gòn)
  .
  DongABank- Chi nhánh Tp.HCM
  Chủ tk : Hồ Hòang Anh
  Số tk : 010.956.4403
  .
  Vietcombank-Chi Nhánh Tp.HCM
  Chủ tk: Hồ Hòang Anh
  Số tk: 007.1000.957.266.
  .
  ( Nội dung chuyển tiền chỉ cần ghi số điện thoại hoặc tên web )


  -> Tin sẽ đăng và bạn sẽ nhận được file báo cáo tương ứng với thời gian ghi trên gói đăng tin bạn chọn. DANH SÁCH WEBSITE ĐĂNG TIN LÀ DANH SÁCH CHÚNG TÔI CÓ SẴN, KHÔNG NHẬN ĐĂNG THEO WEBSITE YÊU CẦU BÊN NGOÀI CỦA QUÝ KHÁCH


  Chi phí: 200đ/tin, tương ứng

  Gói 1: 1000 tin giá 200,000đ, gửi báo cáo sau 1 ngày

  Gói 2: 2500 tin giá 500,000đ, gửi báo cáo sau 2-3 ngày

  Gói 3: 5000 tin giá 1,000,000đ, gửi báo cáo sau 5-7 ngày, tặng miện phí thêm 500 tin

  Gói 4: 15.000 tin giá 3,000,000đ, gửi báo cáo sau 15-17 ngày, tặng miễn phí thêm 2,000 tin

  Liên hệ: ThietKeWebChuyen. Com/ 0934 150 770 ( Zalo, Viber ), 0978 106 552 Zalo, hohoanganh20588 @ gmail .com
  2-3 ngà

 17. #20


  تاریخ عضویت
  Jun 2018
  جنسیت
  مرد
  وضعیت تاهل
  مجرد
  شدت پسوریازیس
  ضعیف
  اخلاق و روحیه
  !
  میزان امتیاز
  1
  قدرت امتیاز دهی
  1
  نوشته ها
  257
  پسندیده
  0
  مورد پسند: 0
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  Nhà cấp 4 đẹp mới xây vào ở ngay, gồm 1 phòng ngủ, 1 phòng khách, 1 nhà bếp, 1 WC
  Diện tích 4.6m x 22m
  Diện tích công nhận là 72.2m
  Có vị trí tại đường TL41, phường Thạnh Lộc, Quận 12, TpHCM. Với khu hiện hữu dân cư
  Giá ra đi nhanh 3 tỷ 250 triệu ( Hoa hồng cho anh em môi giới 30 triệu )
  Liên hệ chính chủ cô Hồng 0848 685 584

 

 
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •